Szkolenie BLS AED

Zacznijmy nietypowo, powiedzmy...statystycznie.

Niewyobrażalne, ale w Polsce liczba nagłych zatrzymań krążenia zakończonych zgonem pacjenta to ponad 40 tysięcy przypadków rocznie! Okazuje się, że samo wybranie numeru alarmowego, choć istotne, to jednak niepołączone z oceną stanu świadomości pacjenta, jego oddechu i ewentualnym rozpoczęciem resuscytacji krążeniowo – oddechowej niewiele jest w stanie zmienić w perspektywie szans pacjenta na szybki powrót do zdrowia bądź nawet przeżycie. W trakcie szkolenia BLS AED nauczysz się odpowiedniej reakcji.

Co obejmuje szkolenie BLS AED?

Wspólnie z nami zdobędziesz bezcenną wiedzę, dzięki której możesz w przyszłości uratować komuś życie! W trakcie jednodniowego szkolenia opanujesz szeroki zakres materiału i nabierzesz pewności siebie przy udzielaniu pierwszej pomocy. BLS (Basic Life Support) oznacza podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Kurs swoim zakresem obejmuje naukę nie tylko przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i dzieci. Dowiesz się, jak wspierać psychicznie pacjenta, jak rozpoznać stan zagrożenia życia i jak w takiej sytuacji zareagować.

Przygotowane przez nas szkolenie BLS obejmuje także naukę obsługi AED (Automated External Defibrillator). Tego rodzaju sprzęt jest coraz częściej dostępny w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnych, dlatego warto wiedzieć, jak z niego korzystać w sposób bezpieczny dla siebie oraz osoby poszkodowanej. 

Potrzebujesz przeszkolić swój zespół? Zadzwoń bądź napisz, zorganizujemy dla Ciebie niepowtarzalne szkolenie!

Ramowy program szkolenia:

  1. Bezpieczeństwo własne i miejsca zdarzenia, liczba osób poszkodowanych, siły i środki, mechanizm urazu.
  2. Łańcuch przeżycia.
  3. Wsparcie psychiczne
  4. Stany nagłe u dorosłych i dzieci.
  5. Postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą – dorośli i dzieci.
  6. Postępowanie z osobą nieprzytomną nieoddychającą – dorośli i dzieci.

 

6-8 Wrzesień
Szkolenie Ratownictwo psów